Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017.10.17. 20:42

Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
 Mit egyen a gyerek? 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Mit egyen a gyerek?
Hat tápanyag, amiből a legtöbb gyerek nem kap eleget

Még ha a gyerek szuperegészségesen is táplálkozik, D-vitamin pótlásra ősztől-tavaszig biztosan szüksége van. A legtöbb kamasz azonban kalciumból, vasból, káliumból is keveset fogyaszt. Milyen tünetek utalnak vitamin- vagy ásványi anyaghiányra, és kinek van szüksége táplálékkiegészítőkre?

A nyugati világban a gyerekek többsége nem alultáplált, és nem küzd súlyos vitamin- és ásványi anyaghiánnyal. Nemzetközi felmérések szerint vannak azonban olyan tápanyagok, amelyekhez a fejlett országokban, átlagosan táplálkozó gyerekek többsége sem jut hozzá kellő mennyiségben, ezért ezek bevitelére érdemes a szülőknek nagyobb figyelmet fordítaniuk - gyakran csak a helyes ételek megválasztásával, ritkábban táplálékkiegészítő fogyasztásával.

Cikk: http://www.origo.hu/egeszseg/20140912-h ... y-van.html

2014.09.13. 13:17

Hozzászólás Re: Mit egyen a gyerek?
Sziasztok!

2 napja derült ki, hogy a kisfiam gluténérzékeny. Előzmény, hogy 7-8 hónapos korától fogva folyamatosan folyt az orra, mindenféle vírust elkapott. 4 fül-orr gégész orvosnál is jártunk, akik antibiotikumot írtak fel majdnem mindig. Papírunk is van róla. S elhajtottak annyival hogy folyamatosan szívjam az orrát. Ehhez még hozzátársult, hogy óránként keltünk 18 hónapos koráig, állandóan hempergett éjszaka, folyton "jött-ment". Éreztem hogy ez nem normális. Mondtam folyamatosan mindent a háziorvosomnak és a védőnőnek hogy mi van Mátéval, s hogy ez normális-e, stb. Nem mondtak semmit! Szó szerint. Csak csóválták a fejüket!!!!!!
Máté még szopizik, talán ez volt a szerencsénk, így utólag visszatekintve is.
Elhatároztam,hogy addig megyek míg azt nem mondják hogy tényleg minden rendben van Mátéval csak ilyen és majd kinövi.
Eljutottunk egy 5. fül orr gégészhez egy magánrendelőbe aki megnézte a kisfiamat és azonnal diagnosztizálta hogy ez bizony ALLERGIA! rögtön kértem időpontot a Budai Gyermekkórházba, ahol szerencsére rögtön kaptunk allergológiára időpontot. Megállapították vérképből hogy negatív, a levegőben lévő pollenekre, stb nem allergiás. Aeriust ittunk folyton, antihisztamint amitől az orrfolyás ugyan megszűnt, ám egyre egyre kevesebbet evett a gyerek, s ott tartottunk szeptemberben hogy szinte semmit.
Aeriust elhagytuk doktornő javaslatára augusztus végén, erre szeptember első hetében már jelentkezett a porbléma,az orrfolyás, nagy nagy mennyiségben, alvászavar még mindig volt. Egyre inkább nem volt aktív Máté, és anyatjen kívül semmit sem volt hajlandó elfogadni. Közben folyamatosan tájékoztattam a háziorvost Máté állapotáról és hogy hol és mit is mondtak. Megnézte a papírokat, és ismételten SEMMIT sem mondott, csak ismételten csóválta a fejét. Hogy majd kinövi, mert 2 év kor körül amúgy sem esznek úgy a gyerekek!!!!!!! Éreztem hogy itt baj van, ez nem normális.
Eljutottam egy 6. fül orr gégészhez (azért egy másikhoz mert aki diagnosztizálta az allergiát időközben külföldre ment dolgozni...sajnos. mint minden jó orvos szinte...), a Bethesda Kórházba egy igazán jó orvoshoz, aki ugyanúgy diagnosztizálta hogy Máté allergiás, nem az orrmandulájával van a baj! s ott azonnal aznap mennünk kellett SOS gasztroenteorológiára, ahol vették le a vérét, s 2 hónapra rá azaz tegnap előtt kiderült hogy Máté gluténérzékeny. 764 volt az érték. Jövőhéten lesz a gyomortükrözés altatásban. Itt tartunk. :cry:
Annak örülök hgoy végre végre kiderült mi az oka a mi Kálváriánknak. Hálát adok az utóbbi két fül orr gégésznek akik végre észre vették az igazi problémát! S örülök hogy nem adtam fel és az anyai megérzéseimet követtem.
Elnézést hogy ha hosszúra sikeredett, csak azért írtam le, mert jólesett végre kiírnom magamból és itt hasonló utakon mentetek keresztül mire kiderült az igazi baj.
Utánaolvastam mi is ez pontosan, most már képben vagyok, átreformáljuk az életünket teljesen.
Viszont mivel még csak most kezdünk bele, azaz 2 napja elkezdtük ezt a fajta étkezést, még nem vagyok tapasztalt.
Ti mit adtok a gyereknek? Hogyan kezditek a napotokat?
Máté még nem fogad el továbbra se ételeket. Mikor fog végre enni? Nálatok hogyan volt?
1 évesen ette a gyümölcsöket s még utána is kb. 18 hónapos koráig, onnantól szinte alig vagy semmit. Vissza fog térni az a jó étvágya ami volt ? pld. reggelire megevett 1 egész nagy körtét, valamilyen kenyeret (akkor még...) sonkával stb. Ebédre egy kis mély tányér pld. prökölt nokedlivel, uzsonnára egy nagy banán pld., vacsorára gabonapép pld. vagy palacsinta ilyesmik. csupa csupa gabonás cuccok. de ette. Szóval sokat evett.
Vissza fog ez térni? Nyilván most már rizsliszttel burgonyaliszttel s amivel lehet úgy fogom elkészíteni az ételeket. Amiben még
nincs gyakrlatom.
Bocsi a sok sok kérdésért.
Köszönöm ha válaszoltok.

2014.11.07. 11:10
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ]