Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017.10.17. 20:42

Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Nem tudom, ehetem-e... 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Re: Nem tudom, ehetem-e...
Rágózni lehet?

2014.02.08. 17:02

Itt találod a listákat:
http://liszterzekeny.hu/tiki-index.php? ... ist%C3%A1i

Nagy részük régi, mert újakat nem adnak, hiszen a pontos összetételt kötelező feltüntetni.

2014.02.09. 10:11
Adminisztrátor

Bár, ebben a cikkben nincs szó gluténról, érdemes elolvasni.

Vigyázat, kamuföl!
Péter Anna|2014. 02. 23., 17:57

Aki figyelmetlenül, futtában vett már le a polcról egy tejfölnek látszó, de a szaknyelvben "tejtermék-analóg"-nak, vagy "imitátum"-nak nevezett kamufölt, anyázott éppen eleget és gondolt a csomagolási és termékkihelyezési szabályok szigorítására.

15 százalék veszi

A tejföl országa vagyunk, nem a sajté, derült ki tavalyi, sajtokat bemutató sorozatunkból. A tejföl áthatja a rakott krumplit, a paprikásokat, a főzelékeket, leveseket és káposztás ételeinket. Szeretjük itthon és hiányoljuk külföldön.

Nem véletlen, hogy megéri utánozni. Kis csalásokkal. A tejfölnek látszó imitációk (frissföl, farmföl, délibábföl, faljföl, finomföl, stb.) forgalma országosan a tejföl 15 százalékát sem éri el, tudtuk meg a Sole-Mizo Zrt. marketingigazgatójától, az Auchan és a Tesco a tejfölökhöz képest 10 százalék körüli arányban értékesít ilyesmit, de a szám emelkedik. Mindkét hipermarket az árérzékeny vásárlórétegekkel magyarázza az imitációk iránti keresletet, ezek ugyanis egy tejföl árának töredékébe kerülnek. Ez az olcsóság természetesen nincs ingyen.

Mi az az imitáció?
A tejtermék-analógok, vagy imitátumok olyan termékek, amelyeknél az élelmiszer természetes összetevőjét vagy alkotóelemét más alkotóelemmel helyettesítik. Például a tej eredeti alkotóiból egyet vagy többet nem tejeredetű termékkel helyettesítenek. Ilyen termékek a növényi zsírt tartalmazó készítmények. Ezek a termékek ettől még tartalmazhatnak tejeredetű összetevőt, tehát a kamufölök nem alkalmazhatók egy tejtermékmentes diétában.

....

2014. december 13-ától kötelezően alkalmazandó lesz a fogyasztók élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásáról szóló 1169/2011/EU rendelet, amely külön szabályokat állapít meg az imitátumok jelölésére.

A lényeg, hogy az összetevőkön túl - ott eddig is meg kellett jeleníteni, miből van a termék - a rendelet hatályba lépésétől

* a termék megnevezésének közvetlen közelében
* a termék megnevezésére használt betűméret legalább 75 százalékát kitevő, x magasságú betűméretet használva, amely nem lehet kisebb a rendeletben meghatározott minimális betűméretnél

egyértelműen meg kell nevezni a helyettesítésre használt alkotóelemet vagy összetevőt.

Teljes cikk: http://www.origo.hu/tafelspicc/recept/2 ... mpaign=sec

2014.02.23. 19:21

Sziasztok! A Spar mogyoróskrém duo gluténmentes?
Köszönöm!

2014.08.10. 11:56

Kedves Ivett!

Ez mindig a csomogoláson lévő cimkéből derül ki! Olvasd el és ha nincs benne semmi gyanús akkor elvileg ehető! Én jobban szeretem ha van rajta Allergén info. Mi a Lidl-ben kapható Sympathica Chocolate cream "Hazelnuts" feliratút szoktuk venni.
Nem kizárt azonban, hogy a Spaaros is az!
Alap, hogy mindent olvasunk! Kötelező ugyanis feltüntetni az összetevőket a cimkén!

2014.08.16. 09:53

Köszönöm a választ.

2014.08.17. 07:57

Sziasztok!

Nem vagyok új diétázó, így szégyen rám nézve de nem tudom a zabbal mi a helyzet... Ugye azt írják hogy fogyaszthatják a cöliákiások. Nyilván itt a zabpelyre és zablisztre gondolok, tiszta változatra.
Régebben azt mondták nem ehetem, elfogadtam így ne is jutott eszembe hogy rossz lehet az infóm.
Szóval ehető vagy nem?
A forumon lévő anyagban is zárójelben találtam, nekem nem volt egyértelmű a válasz.
Köszönöm a segítséget.

2015.01.26. 13:53

Szia Csillu!

Úgy tűnik, hogy a zab néhány fajtája elvileg nem tartalmaz glutént, de betakarítása, feldolgozása során más, gluténtartalmú gabonafélékkel szennyeződhet, ezért CSAK bevizsgált, laborpapírral rendelkező terméket szabad vásárolni! Ilyet ma már lehet kapni pl. a TAC-ban és a DiétABCben.

2015.01.26. 17:15

Bajban vagyok a Carte D'or fagyikkal, minek készítettek gluténmentes változatokat, ha a többi is gluténmentes elvileg?
Titeket nem zavar? Valaki esetleg meg tudná magyarázni?
A Big Milk fagyikat sem értem, van amelyik nyomokban tartalmazhat glutént, van amelyik nem. Ez csak attól függ, hogy régi vagy új csomagolás? Vagy nem egy helyen gyártják őket?
A Danone Activia natúr joghurton is az egyiken feltüntették a glutént, a Pillére nem írták rá, igaz ezeket két külön helyen is gyártják, de mégsem vagyok nyugodt. Ti eszitek? Vagy felesleges ennyire parázni?
Előre is köszönöm válaszotokat,
Bea

2015.06.21. 13:27
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7